nabíjačka tagged posts

Akumulátory, časť IV. – Turnigy Reaktor 250 W

Modelár bez nabíjačky nemôže fungovať. Dokonca aj pri použití spaľovacích motorov je potrebné nabíjať akumulátory vo vysielači a prijímači, s výnimkou upútaných modelov. Keďže lietam elektrolety, je dobrá a spoľahlivá nabíjačka alfou a omegou môjho koníčka. V mojej výbave mám nový kúsok.

Čítať ďalej

S iCharger 106B som skončil

Mojou prvou nabíjačkou, schopnou nabíjať aj Lipolky a LiIonky, bola Utramat 12, písal som o tom v tomto článku. Nemala však vstavaný balancér, ten som získal až s nabíjačkou iCharger 106 z Hobbykingu. Prestal som ju však nedávno používať.

Čítať ďalej

7A zdroj Hobbyking

Mám tu niekoľko článkov na tému nabíjanie a jeden o úprave počítačového zdroja. Dnes by som seriál o nabíjačkách a nabíjaní modelárskych akumulátorov rád rozšíril o popis kupovaného zdroja z obľúbeného čínskeho obchodu. Konkrétne o malý a ľahký zdroj pre použitie s malými akumulátormi.

Čítať ďalej

RC Scalpel auto 1:18 2 WD

Dal som jednej fotogalérie všetky fotografie svojho modelu auta Scalpel v mierke 1:18 a príslušenstva, ktoré som v minulosti nafotil na jednotlivých pretekoch na Morave.

Čítať ďalej

Akumulátory, časť III. – zdroj pre nabíjačku

Väčšina z nás chce nabíjať pohonné akumulátory modelov aj na letisku a preto máme nabíjačky napájané zo zdroja 12 V alebo akumulátora. V poľných podmienkach slúži ako zdroj štartovací akumulátor nášho auta, ktorým sme sa dopravili na letisko. No ak chceme nabíjať aj v dielni a autoakumulátor nie je k dispozícii, potrebujeme zdroj. Okrem možnosti zakúpiť si zdroj hotový môže modelár siahnuť po domácich zásobách a vhodný zdroj si postaviť sám. Reč je o zdroji získanom úpravou počítačového zdroja.

Čítať ďalej

Prvé jarné lietanie

Týždeň po Veľkej noci prišlo leto. Aspoň to tak vonku vyzeralo. Už v piatok sme sa v klube zišli nad modelmi a dohovorili sa na nedeľu poobede. Poriadny absťák od kniplov sme pociťovali už všetci a aj nové stroje sa pýtali do vzduchu.

Čítať ďalej

Akumulátory, časť I. – Moje nabíjačky (doplnené)

Nabíjačka akumulátorov je azda najdôležitejším prístrojom v dielni elektroletca. K dostaniu je ich neúrekom, miestami človek stráca prehľad. Rozhodujúcim kritériom (okrem peňaženky ) je aj druh používaných akumulátorov a hlavne určenie, či ide o súťažného alebo športového/rekreačného modelára. V tomto článku Vám ukážem, čo používam ja v pozícii toho posledne menovaného.

Čítať ďalej