autá tagged posts

Vianočná výstava 2007

Dnes sme s kolegami v klube inštalovali už tradičnú Vianočnú výstavu modelov, ktorou sa prezentujeme verejnosti.

Čítať ďalej

Majstrovstvá sveta ISRA 2007 Revúca

Keď mi Ivan Kalčevský minulý týždeň zavolal, že či idem do Revúcej na Majstrovstvá sveta dráharov, nezaváhal som ani na sekundu. Dráhovky som pred 26 rokmi aktívne jazdil a v Revúcej som aj dosiahol najlepšie umiestnenie, 3. miesto M SR juniorov v maketách a dráharov považujem stále za svojich kamarátov. No a kedy budem mať možnosť vidieť Majstrovstvá sveta tak blízko domova? Len ma mrzelo, že som sa o tejto akcii ani nemusel dozvedieť, lebo odkedy nesúťažím ani nefunkcionárčim, tak mi niektoré informácie unikajú a oficiálny web ZMOSu ani moc nenavštevujem. No a ako bolo v Revúcej?

Čítať ďalej

Veľká Čalomija 27. 5. 2007

Naše predvádzačky na Deň detí sú už tradičné, najmä v južných obciach nášho okresu. Toho roku ako prvý organizovali akciu vo Veľkej Čalomiji a my sme pri tom nechýbali. Aj keď sme začínali trochu netradične, už o 13-tej hodine.

Čítať ďalej

Modelárske ukážky

Finálna fáza leteckého modelárstva – let modelu – je atraktívnou záležitosťou pre mnohých ľudí-laikov. Nemenej zaujímavé je aj pre pilota predviesť svoj model alebo pilotné umenie. Keď sa zorganizuje viac pilotov a viac divákov, môžeme hovoriť o predvádzacej akcii. S takými máme v našom klube už viac, ako dvadsaťročné skúsenosti. Ak dovolíte, rád sa podelím s vami s tým, ako to robíme u nás.

Ako som už ...

Čítať ďalej

Moje modelárske začiatky VI.

S našimi modelmi áut 1:12 sme na preteky precestovali takmer celé Slovensko. Pravidelne nás vídavali nie len v Banskej Bystrici a Zvolene, ale aj v Košiciach, Spišskej Novej Vsi, Žiline, Bánovciach nad Bebravou i Trenčíne a Bratislave. A keďže už od začiatku fungovania nášho klubu som podporoval týmovú spoluprácu, po každom preteku sme sa na chvíľu u niekoho zišli, aby sme zhodnotili naše vystúpenie, výsledky a vyriešili problémy, ktoré sa objavili. Zakrátko neostalo len pri hodnotení našich modelov a ich výsledkov.

Čítať ďalej

Moje modelárske začiatky V.

Naše vlastnoručne zhotovené modely jazdili a my sme opäť zistili dve veci. Že nás pretekanie baví a že bez tréningu to nepôjde. Aspoň nie tak dobre, ako si predstavujeme. A tréningom aj pretekaním sa modely opotrebúvajú a kazia. Takže tak nejak sme začali svoje modely vylepšovať a zvyšovať výkony svoje, aj svojich modelov.

Čítať ďalej

Moje modelárske začiatky IV.

Lietanie s upútancami bolo zaujímavé aj zábavné, malo to však svoje úskalia. Jednak modely boli špinavé, mastné a smrdeli a s nimi aj my, jednak robili hluk a to, čo sa ľuďom páčilo prvý či druhý raz, im po šiesty raz vadilo… Skrátka chcelo to niečo menej náročné na plochu a jej veľkosť. A s Mirom K. nás to oboch ťahalo akosi ku kolesám. A chceli sme skúsiť už niečo viac, niečo s rádiom. Naše smerovanie teda bolo jasné: autá.

Bolo ...

Čítať ďalej

Foto archív RC autá

Niekoľko oskenovaných fotografií z mojich začiatkov modelárčenia s RC autami na elektropohon.

Čítať ďalej

Výstava áut 2001

Počas Vianoc 2001 sme vystavovali v predajni Hyundai na ulici SNP vo Veľkom Krtíši. V tom čase sme ešte aktívne pretekali s modelmi aut Pro 10.

Čítať ďalej