Články presunuté

Ak sa vám zdá, že niektoré, najmä staršie, články už nemôžete na starom webe nájsť, tak sa vám to len nezdá. Už tam naozaj nie sú. Zaoberal som sa touto myšlienkou už dlhší čas, ale viete, že v poslednej dobe sa sťažujem, že toho času mám nejak málo. Alebo skôr roboty som si nabral nejak veľa 😀 No ale na poslednom Ampéri, netradične v Iliji, ma to dožralo a povedal som si: Teraz alebo nikdy!

Hoci na starom webe nepíšem takmer nič, pretože ani nelietam ani nestaviam, tak som sa na Iliji dozvedel, že stále mám svojich verných čitateľov. Že stále sú ľudia, ktorých zaujímajú depronové modely aj postupy ich stavby a preto môj web stále navštevujete, hoci noviniek tu takmer niet. A hoci vám nemôžem sľúbiť v skorom čase, že sa k stavbe modelov rýchlo vrátim a teda že budem prinášať nové postupy a fotodokumentáciu stavby, sám sebe som sľúbil, že web takto nenechám.

Hoci na svoju dobu bo redakčný systém starého webu prepracovaný, tak dnes už je pasé. Jeho vývoj autor zastavil a venuje sa iným záležitostiam. Pre mňa to znamenalo dve veci. Jeho vývoj sa zastavil a komentárový spam. Obidve som trpel dosť dlho, tak som využil krátku pauzu v správe a budovaní iných svojich webov a počas sledovania 24 hodín Le Mans 2014 (áno, štartovalo sa krátko po skončení sobotňajšieho programu na Iliji) s krátkou prestávkou na výlet na bicykli s priateľkou som postavil tento nový web pre tieto články.

A pretože vyhľadávač Google okrem iného nemá rád dva rovnaké články na rôznych weboch, staré články na nový ModelWeb nekopírujem, ale presúvam. Zatiaľ to funguje tak, že staré články zostávajú na pôvodnej adrese, len miesto textu nájdete odkaz na novú adresu celého článku. Stačí kliknúť a ste na novom modelárskom webe. Spolu s článkami presťahujem aj internú galériu. Pokiaľ je v článku odkaz na niektorú z galérií, dávam fotky priamo do článku. Vám odpadne niekoľko kliknutí a súčasne získate krajší článok a možno lepší zážitok 😉 Starý systém bol v písaní článkov oveľa nemotornejší, ako nový a aj práca s vkladaním článkov bola ťažšia. Nechcel som to nahlas priznať, ale táto ťažkopádnosť bola jedným z dôvodov slabšieho prispievania sem. Skrátka za deň som sa napísal až až a už sa mi večer nechcelo lopotiť sa s tým dnes už starým systémom.

Po presunutí všetkých článkov a fotogalérií pouvažujem, čo urobím s diskusným fórom. Zrejme padne za obeť na oltár mojej lenivosti. Je prakticky mŕtve a keď bude záujem, postavím jednoducho nové s aktuálnymi témami. Čo sa týka diskusných príspevkov pod článkami, tie som presunul pod nové články s pôvodnými prezývkami autorov. Pri tom sa pokúsim na zadaný email poslať vygenerované heslo a link na prihlásenie/zmenu hesla, tak aby ste neboli prekvapení 😉

Z download sekcie presuniem plániky najsťahovanejších súborov, videá už dávno sú presunuté na Youtube a sú vkladané priamo do článkov, kde sa videá spomínajú. Máte možnosť si ich hneď pozrieť bez nutnosti klikania na Download sekciu.

Keď bude všetko na novom webe, ten starý jednoducho zruším.

Prečo? Lebo ten systém okrem toho, že nedokáže generovať „pekné“ adresy jednotlivých príspevkov, ktoré by si aj ľudia zapamätali, mal problém s komentárovým spamom. Každý deň sa mi tam registrovala priemerne stovka robotov a aj keď som zakázal vkladanie dát do podpisov, počet dát v databáze aj počet generovaných stránok narastal. Zbytočne. Takže som to jednoducho uťal.

Takže tam už nové články pridávať nebudem, hľadajte ich tu na http://rcmodely.nasehobby.sk/ a poprosím vás, aby ste aj diskutovali už len na novom webe o modeloch lietadiel z Depronu. Staré registrácie užívateľov som neprenášal, tak ak máte záujem, zaregistrujte sa na ňom. Ak máte chuť podeliť sa svoje zážitky, sprístupním vám aj administráciu článkov. Rovnako tak uvítam názory o vzhľade stránky alebo hlásenia chýb.

Ďusi

Nechajte komentár

Môžete použiť nasledovné HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.