autá tagged posts

Mechové pneumatiky malých modelov automobilov

RC modely automobilov najčastejšie používajú mechové pneumatiky na kolesách. Sú vhodné na všetky druhy povrchu. Jazdí sa s nimi na koberci aj na asfalte a v minulosti sme ich používali aj na palubovkách či leštených parketách a v športových halách aj na gumových povrchoch. Vyrábajú sa v rôznych tvrdostiach a ich priľnavosť môžeme zlepšovať nie len všelijakými prípravkami, ale aj vhodnou starostlivosťou o ne.

Čítať ďalej

Štefanský pretek Banská Bystrica 2014

Opäť sa v Banskej Bystrici konal výročný pretek RC modelov automobilov a opäť som dostal chuť sa pozrieť, aká je súčasná situácia v automobilov modelárstve na Strednom Slovensku. Doobeda 26. decembra som teda sadol do auta a vybral sa do Banskej Bystrice do telocvične Katolíckeho gymnázia a zobral som si so sebou foťák, aby som skúsil nafotiť zopár snímok jazdiacich modelov v mierke 1:10.

Čítať ďalej

Karlovice 14. decembra 2014 – 3D jazdenie v komornej atmosfére

V soboru večer som sa vrátil z Košíc a v nedeľu už o pol tretej ráno som vstával na cestu na opačný koniec sveta. Chcel som si zajazdiť osemnástky tak, ako som bol v minulosti v Čechách zvyknutý. Navyše som Košičanom sľúbil videá malých formuliek. Ráno som netušil, ako si zajazdím už pri samotnej ceste do Karlovíc. Ale nakoniec všetko dobre dopadlo a som si zajazdil aj so Scalpelom.

Čítať ďalej

Karlovice 14. decembra 2014 – videá

Prinášam videá z jazdy osemnástok 4WD a 2WD formulí z preteku v Karloviciach pri Zlíne zo dňa 14. decembra 2014.


Čítať ďalej

Košice 13. decembra 2014 – za chyby sa platí

Ako som avizoval, tento víkend ma čakal náročný automodelársky program. Ani pracovný týždeň pred ním nebol práve najvoľnejší, takže som len narýchlo skontroloval auto, motor v ňom som sa rozhodol nevymeniť, pripravil som si jednu novú sadu pneu a dobil baterky. Viac som proste nestihol a v sobotu zavčas ráno som štartoval do Košíc. Vyrazil som o pol hodinku neskôr, ako minule, ale na vyše polovice cesty som mal hmlu. Dorazil som krátko pred pol ôsmou, takže som stihol aj dva krátke tréningy.

Čítať ďalej

Čaká ma náročný automodelársky víkend

Zmeny termínov v kalendári pretekov a konanie modelárskej konferencie mi poriadne zamotali hlavu. V jeden deň sa totiž mali konať preteky v Košiciach aj v Karloviciach pri Zlíne. No nakoniec sa košický jazdí v sobotu a karlovický v nedeľu. Hádajte, kde budem?

Čítať ďalej

Nové guličkové diferenciály pre 4WD osemnástky

Po istej odmlke prináša ALSracing opäť niečo pre priaznivcov osemnástok. Kto jazdí súťažne s modelmi 4WD vie, že základom úspechu sú kvalitné diferenciály. Možností aké použiť je pochopiteľne viac, od plastových po kovové, od originálnych výrobcov až po tuningovej firmy ázijskej proveniencie. Prevedenie týchto diferenciálov je napospol u všetkých výrobcov totožné a len málokedy naozaj kvalitné s dlhou životnosťou.

Čítať ďalej

Robitronic Scalpel 1:18 2WD

Tento model tu spomínam veľmi často a tiež sa objavuje na fotografiách. Aj v zahraničí je RC model auta Scalpel veľmi obľúbený. Dnes vám prinášam detailné informácie, čo je to vlastne zač, ako vyzerá. A ešte by som mal napísať, že môj súčasný Scalpel je auto, ktoré vychádza z originálu, ale nie je to už úplne ten pôvodný Scalpel od výrobcu.

Čítať ďalej

Prvý test novej zadokolky

Toto je preklad článku z januára 2010.

Predstavujeme 2WD podvozok 1:18 ALSracing M189

Dnešného dňa prebehol prvý test nového podvozku ALSracing. Jedná sa o 2WD osemnástinu určenú ako pre začínajúcich tak pre ostrieľaných borcov. Model sa bude, tak ako je u ALSracing zvykom, vyrábať v rade modifikácií s možnosťou individuálneho výberu konfigurácie.

Čítať ďalej

Duralové náboje kolies pre modely 4WD 1:18

Ďalšou novinkou ALSracing pre užívateľov 4WD osemnáctok Xray M18pro a tiež Raptor sú duralové náboje kolies s šesťhranom.

Čítať ďalej