MIG 400 tagged posts

Sklabiná 2007-06-17

Fotografie z lietania na Sklabinej 17. júna 2007

Čítať ďalej

Fotografovanie z modelu

Fotografovanie je vedľa modelárstva a cyklistiky ďalšou mojou vášňou, a to už od roku 1983, kedy som si kúpil svoj prvý fotoaparát. Fotografovanie z letiaceho modelu ma začalo zaujímať, odkedy som videl prvé snímky „zhora“. Ako to vždy často býva, vždy je niečo prednejšie, tak stále nemám model vhodný na nosenie foťáku (ktorý už mám). Kolegovia v klube boli rýchlejší a tak Vám ukážem aspoň ich fotky a ich vybavenie.

Snímky z le...

Čítať ďalej

Silová elektrika v deproňáku

Ako som spomínal v jednom z predchádzajúcich článkov, väčšina z nášho klubu sme bývalí automodelári, ktorí majú skúsenosti s feritovými motormi a NiCd akumulátormi, len sme sa museli naučiť lietať. Bolo mi „vytknuté“ že v článkoch sa detailne zaoberám samotnou stavbou lietadla, ale menej sa venujem detailom ohľadne elektroniky a elektriky, v ktorej som už pár rokov doma, no začiatočníci, ktorí sa rozhodli stavať lietadlá podľa mojich návodov a nemajú žiadnu prax, tieto informácie postrádajú. Tak sa to pokúsim všetko napraviť a začnem tým, ako zapojiť elektriku od pohonných akumulátorov až po motor.

V prvom rad...

Čítať ďalej

Štiavnický ampér 2007 – Lietanie pod Sitnom

Tretí ročník – Test pevnosti deproňáka – Počasie vynikajúce – Gripen do dôchodku – Výborná atmosféra – Modelári : Futbalisti 2:0 – Lublin šiel do vzduchu – Nádherná tichá akrobacia – Iba jedna nehoda.

Tretí ročník Štiavnického ampéra Ľubo Ladziansk...

Čítať ďalej

Sklabiná 13.5.2007 – ako sme horeli

Predpoveď bola mizerná, vraj teplo a dážď. Po druhej popoludní naozaj spŕchlo, ale našťastie z balkóna klubovne máme dobrý výhľad smerom na 7 km vzdialenú Sklabinú a tak sme modely naložili do áut a vyrazili na letisko. Dobre sme urobili.

Čítať ďalej

Sklabiná 2007-05-20

Ďalšie zábery z nášho letiska. Okrem obľúbeného dvojmotoráka Transall sú tu aj fotografie depronového Grippena na motor MIG 400 a sedemčlánok NiMH.

Čítať ďalej

Sklabiná 13. 5. 2007 – zmena je život

Napriek predpovedi bolo tento víkend veľmi pekné počasie, priam letné. V sobotu sme si poplnili rodinné povinnosti a v nedeľu popoludní sa poschádzali v klube a na letisku. Napriek tomu, že bolo trinásteho.

Čítať ďalej

Elektrovetroň – diel I. – Skôr než začneme

Zopár modelov z Depronu sme už v klube postavili, všetko to boli motoráky. Stavba ide od ruky, lietanie je jednoduché a aj prípadné opravy sú hračkou. Chcel som však vyskúšať aj elektrovetroň. Stavebný materiál aj pohon sú už dostatočne overené v menších modeloch, tak uvidíme, čo to spraví vo väčších rozmeroch.

Čítať ďalej

Aký model pre začiatočníka?

Túto otázku občas slýchavam na letisku alebo pri rozhovoroch alebo čítam v diskusných fórach. Mám na ňu svoju odpoveď a pokiaľ Vás zaujímajú moje skúsenosti alebo hľadáte pre seba začiatočnícky model, čítajte ďalej.

Čítať ďalej

Junior 400 – XII

Depronový Junior je môj druhý model, má (zúžený) trup a v poradí štvrté krídlo. Rozpätie 1100 mm, hmotnosť 550 g, ovládané VOP, SOP a krídelká (Waypoint 084), pohon Speed 400/6V, prevod 3:1,

Čítať ďalej