MIG 400 tagged posts

Lietanie pod Sitnom – Ilija 2007

Nesúťažné modelárske stretnutia v Štiavnici si pomaly ale isto získavajú stále lepšiu a lepšiu reputáciu. Tento ročník „veľkého“ lietania pri obci Ilija v tieni majestátneho Sitna v tomto smere nebol iný. Dobré počasie, pekné modely, výborná nálada. A skvelé polietanie.

Už od rána ...

Čítať ďalej

Sklabiná 15.7.2007 – Super nedeľa

Poobede teplomer ukazoval na slnku 44 °C. Priznám sa, že som nemal ani najmenšiu chuť ísť v takej páľave lietať, no v klube som mal po včerajšku poškodeného vetroňa a motor na opravu. A pripraveného Varianta. Tak som teda začal v klube.

Čítať ďalej

Sobotný tréning ako trinásteho

Po týždni mizerného a daždivého počasia sa ukázala krajšia tvár leta a tak som sa už poobede vybral na letisko. Jednak už som mal k dispozícii päť sád akumulátorov, jednak sa s vetroňom mám stále čo vo vzduchu učiť.

Čítať ďalej

Lietanie na Sklabinej 12.7.2007

Pridávam sériu fotografií z rokov 2005 až 2007 z rôznych leteckých dní na Sklabinej. Je to obdobie, kedy sme sa prevážne učili stavať a lietať deproňáky a kedy sme objavovali čaro leteckého modelárstva. Modely to boli zväčša jednoduché a často sme sa učili na vlastných chybách. Fotografie som sem vlastne dal len čisto z dokumentačných dôvodov.

Čítať ďalej

Elektrovetroň – druhý zálet

Je to tak, Elektrovetroň má len dva týždne a už sa podrobil strednej oprave. Pri predvádzacej akcii som namiesto pristátia do kŕdľa detí radšej zvolil pristátie po vetre a bol som pridlhý, model skončil pod mojím autom s poškodenými ušami krídiel. No už o dvadsaťštyri hodín bol model v stave, ako keď bol nový a dnes som ho bol opäť zalietnuť.

Čítať ďalej

Sklabiná 2007-06-24

Na jednom letisku Elektrovetroň EVO-5 aj skutočné motorové rogalo. To môžete zažiť u nás na Sklabinej.

Čítať ďalej

Elektrovetroň – diel II. – Kormidlá

Predpokladám, že Elektrovetroňa bude stavať úplný začiatočník a preto sa pokúsim stavbu opäť detailne popísať. Začneme kormidlami. Jednak je ich stavba jednoduchá, jednak spotrebujú málo materiálu, takže v prípade omylu ich ľahko urobíme znova. A precvičíme si na nich použitie všetkých materiálov aj technológií.

Čítať ďalej

Sklabiná 24.6.2007 – pohodové polietanie s návštevou

Konečne prestali nočné víchrice a búrky, prešiel front a mohli sme sa vybrať na letisko s nádejou, že si dobre zalietame. Hlavne som chcel dostať do ruky nového Elektrovetroňa a vyskúšať ho s novým osemčlánkom TT 1100 NiMH. Z veľkej akcie nakoniec ostalo komorné stretnutie, avšak o to lepšie.

Čítať ďalej

Elektrovetroň – model pre začiatočníka

Elektrovetroň je štvrtý model lietadla, ktoré som postavil a druhý, ktorý som navrhol. Cieľom malo byť navrhnúť jednoduchý a lacný cvičný model, ktorý by zvládol začiatočník postaviť aj pilotovať a ktorý by bol z moderných penových materiálov, ktoré sa ľahko spracovávajú a ľahko opravujú a pritom sú odolné pri nehodách, o ktoré nie je u začiatočníkov núdza. A aby na lietanie nepotreboval veľa miesta.
Posúďte sami, ako sa mi to podarilo.

Čítať ďalej

Sklabiná 17.6.2007 – zálet Elektrovetroňa

Leto je tu a ani jeden z mojich nových modelov nechcel lietať. Tak som dokočil tretí nový stroj s nádejou, že aspoň ten bude bez problémov. A keďže v sobotu sme boli na návšteve v Lučenci, tešili sme sa v klube na nedeľu na „našom“ letisku.

Pravda, v s...

Čítať ďalej